اهدای کمک آنلاین

ثبت نام در باشگاه فرهنگی ورزشی کوثر گناباد


نسشت خبری و دیدار صمیمانه خبرنگاران محترم شهرستان باجناب آقای علیرضا محرابی ، مدیر عامل موسسه خیریه کوثر گناباد و عضو شورای عالی  خانه خیرین استان خراسان رضوی برگزار شد در این جلسه در ابتدا جناب آقای محرابی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در این جلسه، توضیحاتی در مورد اهداف موسسه، روشهای پذیرش فرزندان، تعداد و نحوه زندگی فرزندان در مراکز حنانه، ریحانه، مهرانه و تفکیک سنی آنها و ... ارائه داد. در ادامه خبرنگاران محترم سوالات خود را مطرح کردند. ایشان در جواب سوال یکی از خبرنگاران در مورد مهمترین نیاز حال حاضر  موسسه ، مباحث و مشکلات مالی پیش آمده باتوجه به ساخت و ساز خوابگاه در خیابان سلمان فارسی رو اعلام کردند.
با توجه به اینکه در حال حاضر ساختمان مراکز ریحانه و مهرانه بصورت استیجاری می باشد ، ساخت خوابگاه مناسب را به عنوان مهمترین ضرورت و نیاز مطرح کرد.
محرابی خاطر نشان کرد برای تکمیل پروژه ساخت وساز  این خوابگاه حداقل به  100 میلیون تومان  نیاز است. به همین جهت از خیرین گرامی درخواست داریم در این کار خیر یاری گر ما باشند.

درسالهای گذشته 35 مقام کشوری واستانی توسط فرزندان موسسه خیریه کوثر گناباد کسب شده است. این مقام ها درانواع رشته های ورزشی،حفظ قرآن و همچنین درمورد صنایع دستی(معرق و منبت)بوده است

مجتمع فرهنگی آموزشی کوثر گناباد با هدف آموزش و حرفه آموزی فرزندان و علاقه مندان تاسیس و در حال حاضر با کارگاه های معرق، منبت ، صنایع دستی، خیاطی، بافندگی، چرم و ... زیر نظر موسسه خیریه کوثر گناباد مشغول به فعالیت است.
فرزندان در این مجتمع صرفا در اوقات فراغت و بر اساس علاقه خود به حرفه آموزی مشغول و هر کدام در یکی از این کارگاه ها مشغول به فعالیت هستند تا علاوه بر خلق آثار هنری و امید به آینده ، اندکی درامدزایی نیز داشته باشند.

مدیر عامل موسسه خیریه کوثر گناباد گفت: از ابتدای ورود فرزند به موسسه با وجود مربیان مراکز که همگی حداقل دارای مدرک کارشناسی روانشناسی یا مددکاری ویاعلوم تربیتی هستند ، سعی بر این است که طرحواره های ذهنی کودک که مربوط به زندگی سخت در دوران کودکی فرزند در زمانی که در خانواده خود بوده را حذف و در ادامه تلاش بر این است تا با پر کردن اوقات فراغت وی  کسب مهارت و حرفه خاص بتوان امید به آینده و نیز اعتماد به نفس در فرزند ایجاد تا در ادامه زندگی خود و پس از ترخیص از موسسه و یا ازدواج بتواند روی پای خود ایستاده و کسب درامد داشت باشد.
محرابی در ادامه از همه مردم خواست تا با مشاهده محصولات این فرزندان که همگی در حال حاضر دارای مدرک مرتبط از اداره میراث فرهنگی و مرکزفنی حرفه ای بوده و بصورت تخصصی مشغول به فعالیت هستند  و با بهترین کیفیت ارائه محصول میکنند ، نسبت به خرید اقدام کنند تا با این کار علاوه بر تشویق فرزندان به ادامه کار و افزایش اعتماد به نفس در آنها ، در کارهای خیر و کمک به موسسه خیریه کوثر سهیم شوند.
وی همچنین از دیگر طرح های حمایتی موسسه خیریه کوثر گفت و خاطر نشان کرد که خیرین محترم میتوانند با روشهای مختلف به موسسه خیریه کوثر کمک داشته باشند. با توجه به اینکه فرزندان در این مراکز به صورت شبانه روزی زندگی میکنند علاوه بر کمک های مالی به همه لوازم و موارد یک زندگی از قبیل خوراک ، پوشاک ، لوازم التحریر و ... نیازمند هستیم. افرادی هم که تمایل دارند یک یا چند فرزند را حمایت کنند میتوانند با عضویت در طرح حامی و مراجعه به دفتر موسسه واقع در نبش شوریده 8 و تکمیل فرم ، همه و یا قسمتی از هزینه های فرزند را به صورت ماهانه پرداخت نمایند.
با توجه به اینکه در حال حاضر 3 فرزند سیده  در موسسه زندگی میکنند خمس نیز به این فرزندان تعلق میگیرد.

همچنین از لحاظ شرعی و قانونی زکات فطریه و کفاره روزه به این موسسه تعلق میگیرد و از همه مردم خواستاریم به جهت رفع گوشه ای از مشکلات مالی و بهبود روند ساخت و ساز موسسه یاری گر  ما باشند.
خیرین گرامی میتوانند با مراجعه به مراکز و دفتر موسسه نسبت به تحویل کمک های نقدی و غیرنقدی و فطریه و کفاره اقدام نمایند.
همچنین از طریق سایت موسسه به آدرس www.farzandanekowsar.ir از اخبار و فعالیتهای انجام شده در این موسسه آگاهی پیدا کرده و کمک های نقدی خود را در قسمت پرداخت کمک آنلاین این سایت واریزنمایند.
ایشان در انتها شماره حساب ۱۵۵۵۵۶۱۷۰۷  وشماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۵۳۰۷۳۸۹۵ نزد بانک ملت را جهت واریز کمکهای خیرین اعلام کرد.

کمک آنلاین به تهیه لوازم التحریر فرزندان

Template Design:Dima Group